Na jakie opcje jesteśmy w stanie liczyć w przypadku spłacania długu, gdy tracimy pracę?

Jak doskonale wiemy w tej chwili czasy są strasznie niestabilne. Właściwie każdy sektor życia publicznego i zawodowego jest niestabilny. Analogicznie ma rzecz się w podobny sposób z bezrobociem jak i sektorem sytemu kredytowego. Banki i firmy użyczające kredytów pod zastaw nieruchomości - na ogół mieszkania czy też rezydencji - dostrzegają to całkowicie, z tej przyczyny zaplanowano kilka możliwości rozwiązań dla pożyczających, którzy stracili stałą pracę i dochód.

Po pierwsze banki i inne firmy oferujące znaczne pożyczki proponują dodatkowo polisę wierzyciela od straty zatrudnienia. Co ciekawe ubezpieczyć swój dług, który jest rozciągnięty na kilka lat możemy w dowolnej chwili. Zabezpieczenie to wiąże jednak z reguły wyłącznie w sytuacji w której to nasz przełożony rozwiązuje umowę o pracę. W innym przypadku - takim jak utrata posady z naszej winy lub porzucenie pracy - ubezpieczenie nie jest prawomocne. Jeśli stracimy stałe zatrudnienie takie rozwiązanie umożliwia nam spłatę pożyczki w kilku następnych miesiącach, czyli jego odroczenie. Zabezpieczenie pokrywa jednak 1-3 procent kwoty wierzytelności, suma ta jednak może ustanawiać pulę zawieszenia pożyczki.

Fachowcy radzą zawiązywanie zaplecza oszczędnościowego w momencie w którym zaciągamy tak istotne zobowiązania jak kredyt mieszkaniowy czy pożyczkę pod hipotekę albo nawet długo przed takimi planami. Ma ona być zabezpieczeniem na przeróżne sytuacje życiowe które zdołają przeszkodzić w spłatach rat - czyli przykładowo utratę posady. Co tymczasem zrobić w przypadku, kiedy oszczędności mogą pokryć ledwie parę nadchodzących rat? Co w takim wypadku mogą zaoferować nam banki lub przedsiębiorstwa pożyczkowe?

Słusznym sposobem jest przedłużenie okresu spłaty pożyczki. Rozkładając wierzytelność w dłuższym terminie zwężamy w tym samym czasie kwotę comiesięcznej stawki którą musimy zapłacić bankowi. Oprócz tego wypada wiedzieć, że w podobny sposób banki jak i parabanki rozpatrują taki wniosek pozytywnie.