Za co płacimy dodatkowo biorąc pożyczkę bez BIK?

W dzisiejszych czasach system bankowy sprawdza się na całym świecie bez zarzutu. Jest jednak drobna nisza czy raczej ułomność którą uzupełniły prywatne firmy, nazywane nawet parabankami - chodzi o pożyczki bez weryfikacji wierzyciela. Chociaż są one sprzęgane głównie z znikomymi pożyczkami od zaraz - grają również istotną rolę dla ludzi bogatych majacych pozostałe wierzytelności. Zapewniają one zaciągnięcie dużego kredytu pod zastaw hipoteki - może to być dom, auto, papiery wartościowe czy inne mienie - bez zbytecznej weryfikacji w BIK.

Wprawdzie wierzytelności tego typu - bez względu od wybranej alternatywy czy firmy w której staramy się o zobowiązanie - nie przystają do tanich. Lecz inwestorzy liczą się z tym, wierząc że wyłącznie stosowny i niekończący się obieg pieniądza jest w stanie zagwarantować im porządny progres i profit. Na gruntowną wartość zaciągniętej wierzytelności - czyli kwotę oraz oprocentowanie - składa się przede wszystkim czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego która wynosi 24 %, ustanowiona odgórnie - ale to nie wszystko. Każdy dług jest szczególnie zabezpieczany, aczkolwiek samo zabezpieczenie uwarunkowane jest od kwoty kredytu. Do tego firmy pożyczkowe dołączają swoje marże w zależności od wynegocjowanej umowy.

Podmiot który ma zgodne konto w Biurze Informacji Kredytowej a także darzący banki szacunkiem nigdy nie przystałby na takie warunki - zdecydowałby się na jasne umowy i stawkę procentową oferowaną przez bank. W przypadku kredytów pozabankowych warunki też co prawda są klarowne - chociaż znacznie mniej atrakcyjne i sprzyjające. Tymczasem mnóstwo ludzi używa tej ewentualności - mając inne długi i pokaźną historię w BIK. Wiedzą zwyczajnie jak zdatnie posługiwać się tą możliwością.